Parafia pw. Świętej Anny w Radzyniu Chełmińskim
Radzyń Chełmiński

Niedziela, 30 Październik 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.10.2022

1. Dzisiaj w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych organizujemy dla dzieci, młodzieży i dorosłych bal wszystkich świętych od godz. 13.oo na placu po lewej stronie kościoła. Przewidziane są zabawy, tańce, konkursy i różne inne niespodzianki. Uczestnicy balu (szczególnie dzieci) proszeni są o przebranie się za wybranego przez siebie świętego. W razie deszczu przejdziemy do kościoła.

2. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w porządku niedzielnym bez Mszy św. o godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 11.oo udamy się procesyjnie na cmentarz, gdzie wspólnie pomodlimy się za naszych bliskich zmarłych. (W czasie nabożeństwa na cmentarzu będzie kolekta na wywóz zwiększonej ilości śmieci, wycinkę drzew i nowe ścieżki.)

3. We Wszystkich Świętych po południu i przez cały Dzień Zaduszny w każdym kościele i w kaplicach można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

4. Wypominki listopadowe (czyli jednorazowe) prosimy składać na ołtarzu św. Anny, a na Mszę św. zbiorową na ołtarzu Krzyża św. (Mszę św. zbiorową odprawimy 2 listopada o godz. 10.oo w kościele, a nie w kaplicy cmentarnej). Będzie też Msza św. zbiorowa za zmarłych parafian w minionym roku – 2 listopada o godz. 18.oo. Zapraszamy szczególnie rodziny ostatnio zmarłych. Wypominki roczne można zamawiać przez cały listopad w biurze parafialnym.

5. Odwiedzających cmentarz prosimy o wrzucanie śmieci tylko do kontenera stojącego przy ulicy.

Przypominamy też, że zgodnie z ogłoszeniem wiszącym na cmentarzu od trzech lat, należy zgłosić w biurze parafialnym brakujące dane o zmarłych na internetowej stronie cmentarza oraz opłacić prolongatę za groby, o ile mają być zachowane. Więcej informacji w gablocie lub biurze.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Wystawienie Najśw. Sakramentu w czwartek 40 min. przed Mszą św. o 8.3o i 18.oo. Od 20.oo do 21.oo adoracja Najśw. Sakramentu („Godzina Święta“) w całkowitej ciszy, zakończona Apelem Jasnogórskim. W Pierwszy Piątek okazja do spowiedzi św. i adoracja od godz. 15.oo. Msza św. (głównie dla dzieci i młodzieży) o godz. 16.oo.

7. Komunia św. dla chorych z miasta w najbliższy piątek przed południem, a dla chorych z wiosek w sobotę przed południem.

8. Wymiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż w niedzielę 6 listopada w plebanii po Mszy św. o godz. 9.3o.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę (6 listopada) po Mszy św. o godz. 11.oo.

10. Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przysłał podziękowania za złożone ofiary na potrzeby Archidiecezji Lwowskiej.

W zakrystii można jeszcze nabywać książki autorstwa ks. Arcybiskupa. Książki są przez niego osobiście podpisane, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego we Lwowie.

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Anny. Niech nas przepełnia Boży pokój i wzajemna życzliwość.

Tel. do biura parafialnego: 507 406 016                       Ks. proboszcz Wojciech Rychert

Strona parafii: radzyn-chelminski.parafia.net.pl

Konto bankowe parafii: BS Brodnica 82948410330500060620050001

INTENCJE MSZALNE    31 X - 6 XI 2022 r.

XXXI Tydzień Zwykły

Poniedziałek, 31 X 2022

8.3o     + Krystynę i Jana Grochot oraz rodziców z obojga stron

18.oo   + Janinę Frost (w 6. roczn. śm.)

Wtorek, 1 XI 2022;           UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

8.oo     + Za wszystkich zmarłych z rodziny Zdral, Zglinieckich i Lazarowskich

9.3o     + Zygmunta Rachwalskiego, rodziców Jana i Stefanię Rachwalskich oraz

Jana i Janinę Lipniewskich

11.oo   + Bernadetę i Romana Jarzyńskich, Dariusza Wnuk oraz zmarłych

z rodziny Wiśniewskich, Jarzyńskich i Panfil        /procesja na cmentarz/

Środa, 2 XI 2022;           wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny)

8.3o     + za dusze w czyśćcu cierpiące

10.oo   Msza św. zbiorowa w kościele

16.oo   + Franciszka Chojnowskiego (w roczn. śm.)

18.oo   Msza św. zbiorowa za zmarłych w ciągu minionego roku

Czwartek, 3 XI 2022;              I czwartek miesiąca

8.3o     1) + Tomasza Teresak (od uczestników pogrzebu)

2) + Jana i Irenę Piłat, Janinę i Władysława Teresak

18.oo   + Edmunda Jaworskiego, rodziców Martę i Bronisława Jaworskich,

Helenę i Leona Sosińskich, Rozalię i Józefa Krajewskich, Janinę i Jana

Żurek oraz Janinę i Józefa Michałowskich

Piątek, 4 XI 2022;         św. Karola Boromeusza, biskupa

8.3o     O uzdrowienie relacji małżeńskiej dla Joanny i Piotra

16.oo   + Zygmunta i Jadwigę Bartoś oraz Mariana i Krystynę Wilczopolskich

18.oo   + Wacława Górala (w 43. r. śm.) i Czesława oraz rodziców Żyłkowskich

Sobota, 5 XI 2022;          I sobota miesiąca

8.3o     + za wszystkich zmarłych członków kół Żywego Różańca

18.oo   + Stanisława Rokicińskiego i Aleksandra Podlas

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 XI 2022

8.oo     + Krystynę, Teresę, Janinę i Franciszka Polewka oraz Feliksa Rak

9.3o     + Szczepana, Stefanię i Franciszka Dyczkowskich

11.oo   + Edwarda i Marię Morzeskich, Jadwigę i Zygmunta Zielińskich oraz

zmarłych z rodziny Dahlków i Morzeskich

16.oo   + Janinę i Kazimierza Bąkowskich, Edmunda i Helenę Betcher oraz

rodzeństwo z obojga stron

Dni powszednie:

Niedziela i święta nakazane:

Inne święta:

BIURO PARAFIALNE

W dni powszednie po Mszach św.

Spowiedź św.

W dni powszednie
pół godziny przed każdą Mszą św.

W niedziele
w czasie każdej Mszy św.